Podatek od środków transportowych- jak płacić niższe należności? - Kancelaria Transportowa LegalTruck

Podatek od środków transportowych- jak płacić niższe należności?

Podatek od środków transportowych, czyli podatek lokalny, jest jedną z przeciwności i potencjalnych wyzwań jakie stają przed osobami zakładającymi firmę transportową. Należności te zasilają budżet wybranej gminy odpowiedniej do miejsca działania firmy.

Warto przygotować się na konieczność wniesienia takiej opłaty. Jednak cenną informacją jest także to, że nie zawsze podatek od środków transportowych musi być tak wysoki.

Podatek od środków transportowych- jak płacić niższe należności?Wysokość podatku od środków transportowych

Gminy otrzymują ustawowo maksymalne i minimalne stawki podatku od środków transportowych i właśnie w tych widełkach muszą operować. Tym samym dopuszczalne jest różnicowanie wysokości należności na podatek lokalny.

Co więc mogą zrobić właściciele firm transportowych aby płacić niższy podatek? Najprostszym rozwiązaniem jest wybór gminy Gręboszów w województwie małopolskim na siedzibę swojej firmy. Gręboszów położony jest przy drodze krajowej nr 79, około 80 km od Krakowa. Nie jest to jedyna gmina oferująca niższy podatek od środków transportu. Jednak władze Gręboszowa doskonale wiedzą jak wykorzystać narzędzia, którymi dysponują aby przyciągnąć do siebie transportowców, chcących obniżyć koszty swojej działalności i podnieść swoją konkurencyjność na rynku. Gręboszów oferuje najniższy z możliwych podatków od środków transportowych.

Dodatkowo Gręboszów oferuje pomoc w zakresie optymalizacji podatkowej. Odbywa się to poprzez pomoc ekspertów Grupy SAGG Sp. z o.o., czyli Strefy Aktywności Gospodarczej Gręboszów. Grupa ta została założona z myślą o niesieniu pomocy przedsiębiorcom z sektora TSL. Usługi Grupy SAGG z o.o. obejmują szereg czynności i działań urzędowo-prawnych, poczynając od zakładania i rejestrowania firm transportowych a kończąc na rozwijaniu już działających przedsiębiorstw.

Podatek od środków transportowych- jak płacić niższe należności?Jak działa Grupa SAAG sp. z o.o.?

Specjaliści z Grupy SAAG zaznaczają, że jest ona ściśle związana z gminą Gręboszów jednak oferują pomoc i możliwość opłacania najniższych z możliwych podatków dla środków transportowych. Dodatkowo już na wstępie rozwiewają wszelkie obawy, że dla firm, które obecnie opłacają ten podatek w innej gminie, taka zmiana nie wiąże się z wymogiem przerejestrowywania pojazdów, wprowadzania zmian w licencjach transportowych, a nawet podejmowania się jakichkolwiek innych, angażujących działań. Tak skierowana oferta zachęca do zastanowienia, czy gmina Gręboszów nie okaże się najlepszym rozwiązaniem dla firmy transportowej. Ponadto w każdej chwili można skierować do Grupy SAAG zapytanie czy prośbę o pomoc lub wsparcie.

Podatek od środków transportowych- jak płacić niższe należności?Inna działalność Grupy SAAG sp. z o.o.

Ale Grupa SAAG to nie tylko niższy podatek transportowy. Grupa pomaga także polskim przewoźnikom dużo szerzej. Pomoc w przypisaniu właściwego miejscowo podatku podatku od środków transportowych w gminie Gręboszów to tylko część oferowanej działalności i pomocy. SAAG wspiera także przedsiębiorców w ich rozwoju i chroni ich interesy.

Grupę tworzą specjaliści i eksperci z różnych dziedzin, dzięki czemu oferują tak szeroki wachlarz usług. Buduje to niebywale kompleksową i obszerną ofertę. Do podstawowej działalności Grupy SAAG sp. z o.o. należy pomoc w tworzeniu i rejestrowaniu spółek. Ponadto zapewniają stałą i pełną obsługę prawną, rachunkową, księgową oraz kadrową dla firm transportowych. Na tym jednak nie koniec. SAAG proponuje dostęp do zaawansowanych urządzeń GPS i rozwiązań telematycznych. Wszystko to uzupełnione jest atrakcyjną ofertą najmu albo też leasingu floty wraz z ubezpieczeniem.

Okazuje się więc, że gmina Gręboszów to nie tylko najniższe podatki, ale również szereg dodatkowych usług i korzyści, z których można skorzystać. Oferta jest w istocie kusząca i warto wziąć ją pod rozwagę.

 

Rozliczanie Czasu Pracy
Rozliczanie Czasu Pracy
image-slider-with-thumbnail3.jpeg
image-slider-with-thumbnail4.jpeg
zapraszamy do naszego
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Transportu Drogowego

"OSPTD Transportowcy PL"

gdzie posiadamy wiele udogodnień i rozwiązań
dla firm transportowych
image-slider-with-thumbnail5.jpeg
Jako
OSPTD Transportowcy PL

jesteśmy również na Facebook'u
image-slider-with-thumbnail2.jpeg
image-slider-with-thumbnail3.jpeg
image-slider-with-thumbnail4.jpeg
image-slider-with-thumbnail5.jpeg
image-slider-with-thumbnail6.jpeg
previous arrow
next arrow
Legaltruck logo

Kancelaria Transportowa

NIP: 993-067-24-48

KRS: 0000788451

Kontakt

kancelaria@kt-legaltruck.pl
tel.: +48 534 455 155

Ważne linki