Zakaz jazdy dla ciężarówek w Boże Ciało 2024  - Kancelaria Transportowa LegalTruck

Zakaz jazdy dla ciężarówek w Boże Ciało 2024 

Już w najbliższy czwartek, 30 maja, obchodzone będzie Święto Bożego Ciała. Z uwagi, że jest to dzień wolny od pracy wiele osób szykuje się już na długi weekend. To jednak przyniesie pewne zakazy ruchu dla samochodów ciężarowych. W tym roku zakaz jazdy ciężarówek w Boże Ciało będzie obowiązywał nie tylko w Polsce ale także w sześciu landach u naszych zachodnich sąsiadów.

Zakaz jazdy ciężarówek w Boże Ciało w Polsce

W Polsce, zgodnie z tym do czego już przywykli kierowcy, zakaz jazdy ciężarówek rozpocznie się już od przedświątecznej środy- 29 maja. Obostrzenia będą obowiązywały od 18 do 22. Kolejny zakaz wejdzie w życie już w samo Święto Bożego Ciała. Będzie on więc obowiązywał wszystkie samochody ciężarowe w czwartek 30 maja w godzinach od 8 do 22.

Wspomniane tu ograniczenia dotyczą pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Przewidziano jednak pewne wyjątki. Odstępstwa będą dotyczyły transportu towarów szybko psujących się, a oprócz tego również powrotów polskich ciężarówek z zagranicy w ramach zakończenia transportu międzynarodowego. Szczegółowy wykaz wyjątków i wyłączeń od zakazu transportu w Boże Ciało można znaleźć w oficjalnym rozporządzeniu

Obostrzenia w poruszaniu się w Boże Ciało w Niemczech

zakaz jazdy ciężarówek w Boże Ciało
źródło: https://40ton.net/

U naszych zachodnich sąsiadów również może spodziewać się, że będzie obowiązywał zakaz jazdy ciężarówek w Boże Ciało. Obejmą one jednak tylko sześć niemieckich landów. Uwzględniono tutaj te landy, w których zauważalne są szczególnie silne katolickie tradycje. Do landów objętych zakazem należą: Bayern, Baden-Württemberg, Hessen, Rheinland-Pfalz, Nordrhein-Westfalen oraz Saarland (Bawaria, Badenia-Wirtembergia, Hesja, Nadrenia-Palatynat, Nadrenia Północna-Westfalia oraz Saara). 

W wszystkich wymienionych tu landach zakaz przewidziano wyłącznie na czwartek 30 maja. Będzie on obowiązywał od północy do godziny 22. Jednak, w przeciwieństwie do Polski, obostrzenia obejmą pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 ton oraz wszystkie samochody zarejestrowane jako ciężarowe ciągnące przyczepę lub naczepę, niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej.

Niemieckie landy, które wprowadziły zakaz transportu samochodów ciężarowych w Boże Ciało zlokalizowane są w południowej i zachodniej części kraju. Warto nadmienić, że żaden z naszych pozostałych sąsiadów nie wprowadza podobnych ograniczeń w funkcjonowaniu transportu.

 

Rozliczanie Czasu Pracy
Rozliczanie Czasu Pracy
image-slider-with-thumbnail3.jpeg
image-slider-with-thumbnail4.jpeg
zapraszamy do naszego
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Transportu Drogowego

"OSPTD Transportowcy PL"

gdzie posiadamy wiele udogodnień i rozwiązań
dla firm transportowych
image-slider-with-thumbnail5.jpeg
Jako
OSPTD Transportowcy PL

jesteśmy również na Facebook'u
image-slider-with-thumbnail2.jpeg
image-slider-with-thumbnail3.jpeg
image-slider-with-thumbnail4.jpeg
image-slider-with-thumbnail5.jpeg
image-slider-with-thumbnail6.jpeg
previous arrow
next arrow
Legaltruck logo

Kancelaria Transportowa

NIP: 993-067-24-48

KRS: 0000788451

Kontakt

kancelaria@kt-legaltruck.pl
tel.: +48 534 455 155

Ważne linki