Tankujesz w Dani, uważaj! - Kancelaria Transportowa LegalTruck

Tankujesz w Dani, uważaj!

Tankujesz w Dani, uważaj!

Ostatnie perturbacje na rynku paliwowym zmusiły firmy transportowe do szukania możliwości tańszego paliwa. Co za tym idzie wybierania takich tras, gdzie są atrakcyjniejsze ceny paliwa. Czasem zestawy potrafią przejechać kilkadziesiąt kilometrów w celu zatankowania za mniejszą cenę co w całości danego frachtu daje spore oszczędności.

Takim krajem jest również Dania, gdzie paliwo jest tańsze w porównaniu do innych krajów, a podatek VAT na paliwo wynosi 25%. Podatek do tej pory nie był problemem, bo można było go odzyskać co jest naturalnym działaniem w ramach UE.

Okazuje się, że Dania zaczęła odrzucać wnioski o zwrot nałożonego podatku VAT dla przedsiębiorców, a co za tym idzie ceny paliw dla niektórych już stały się mniej atrakcyjne w tym Państwie.Tankujesz w Dani, uważaj!

Posiadając wiedze na dzień dzisiejszy oraz pierwsze przypadki odrzuceń zwrotów VAT-u mogę napisać, że przyczyną w mojej opinii, takiego działania jest walka z firmami oferującymi karty paliwowe. Oczywiście nie chodzi tutaj o wszystkie firmy, ale z pewnością niektórych nieposiadających własnych stacji benzynowych problem będzie dotyczył.

Warto, drogi przedsiębiorco tankujący w Dani sprawdzić jakiej firmy karty paliwowe posiadasz i czy dana firma posiada własne stacje benzynowe, bo jeśli nie to nadszedł czas na postawienie sobie pytania – co z tym zrobić?

Mam przekonanie, że Dania nie będzie wyjątkiem i zaczniemy się coraz częściej spotykać z podobną praktyką w innych krajach UE.

Jeśli posiadasz takie karty, albo spotkałeś się z taką odmową zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią, może się okazać, że będziemy mieli dla Ciebie rozwiązanie…

Rozliczanie Czasu Pracy
Rozliczanie Czasu Pracy
image-slider-with-thumbnail3.jpeg
image-slider-with-thumbnail4.jpeg
zapraszamy do naszego
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Transportu Drogowego

"OSPTD Transportowcy PL"

gdzie posiadamy wiele udogodnień i rozwiązań
dla firm transportowych
image-slider-with-thumbnail5.jpeg
Jako
OSPTD Transportowcy PL

jesteśmy również na Facebook'u
image-slider-with-thumbnail2.jpeg
image-slider-with-thumbnail3.jpeg
image-slider-with-thumbnail4.jpeg
image-slider-with-thumbnail5.jpeg
image-slider-with-thumbnail6.jpeg
previous arrow
next arrow
Legaltruck logo

Kancelaria Transportowa

NIP: 993-067-24-48

KRS: 0000788451

Kontakt

kancelaria@kt-legaltruck.pl
tel.: +48 534 455 155

Ważne linki