Rekordowy ładunek wielkogabarytowy w Polsce- przejazd w dniach 21-24 listopada - Kancelaria Transportowa LegalTruck

Rekordowy ładunek wielkogabarytowy w Polsce- przejazd w dniach 21-24 listopada

Kierowców na drogach S8, S2 i S17 w najbliższych dniach czekają spore utrudnienia. Wynikają one z przełomowego wydarzenia. Przez Polskę transportowany jest transport wielkogabarytowy o niespotykanych do tej pory w naszym kraju rozmiarach.

Z portu w Szczecinie do Rzeszowa transportowany jest jednej z najważniejszych elementów maszyny drążącej, która będzie pracowała w jednym z naszych wschodnich województw. Ogromny ładunek w pierwszej kolejności pokonał trasę drogą wodną ze Szczecina do Opola. Następnie podróż została kontynuowana trasami drogowymi z Opola przez Warszawę do Rzeszowa. Maszyna TBM (ang. Tunnel Boring Machine) będzie drążyła tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe-Babice w woj. podkarpackim.

Transport realizowany jest wyłącznie w godzinach nocnych aby omijać normalny codzienny ruch. Jednak w związku z tak dużym przedsięwzięciem na trasie przejazdu ładunku mogą występować okresowe utrudnienia. Są one regularnie publikowane przez GDDiK. Ostrzeżenia na ostatni etap podróży maszyny drążącej TBM, przedstawiamy poniżej.

Noc z 21 na 22 listopada (poniedziałek-wtorek)

Przejazd maszyny TBM odbędzie się drogą ekspresową S17 z Warszawy w kierunku Lublina. Transport rusza w poniedziałek o 22:00 zaczynając z MOP Wola Korycka w woj.mazowieckim. Około godziny 23:00 przekroczy granicę woj.lubelskiego i mazowieckiego. W dalszej kolejności około godziny 1:00 zaplanowano 45 minutowy postój przy węźle Skrudki. Dalsza trasa poprowadzi przez węzeł Kurów Zachód na drogę S12. Tego dnia podróż ładunku zakończy się około godziny 4:30 na MOP Markuszów. Tam pozostanie aż do 22 kiedy to ruszy w dalszą drogę.

źródło: https://motoryzacja.interia.pl/

Noc z 22 na 23 listopada (wtorek-środa)

We wtorek transport rozpocznie się około godziny 22:00 z MOP Markuszów. Około północy planowane jest dotarcie do węzła Lublin Sławinek. Jest to punkt, w którym drogi ekspresowe S12 i S17 krzyżują się z drogą S19. Od tego miejsca maszyna TBM wraz z konwojem będzie kierować się trasą Via Carpatia w kierunku Rzeszowa. W środę między godziną 00:50 do 1:35 zaplanowano postój w okolicy węzła Lublin Węglin. Tego dnia trasa zakończy się około godziny 5 na MOP Rudnik przed Kraśnikiem i tam właśnie pozostanie do godziny 22.

Noc z 23 na 24 listopada (środa-czwartek)

W środę 23 listopada konwój wyruszy z MOP Rudnik około godziny 22:00. Po 20 minutach zaplanowano dojazd do węzła Kraśnik Północ, natomiast po kolejnych 30 minutach do węzła Kraśnik Południe. Kolejnym punktem przelotowym jest MOP Janów Lubelski, do którego maszyna TBM dotrze około godziny 1:30 w czwartek. Wtedy właśnie planowany jest około 45 minutowy postój. Dalsza trasa prowadzi między węzłami Janów Lubelski Południe a Lasy Janowskie, gdzie trwa budowa przejścia dla zwierząt. Odcinek ten jest kluczowy gdyż w czasie przejazdy konwoju planowane jest całkowite zatrzymanie ruchu w obu kierunkach. Pokonanie go potrwa co najmniej godzinę. Etap przejazdu zaplanowany na tą noc zakończy się około godziny 4:00 na MOP Bukowa, zaraz za granicą woj. podkarpackiego. Tam cały konwój pozostanie do godziny 22.

Oczekiwane utrudnienia

W dniach 21-24 listopada przejazd konwoju spowoduje znaczne spowolnienie ruchu na drogach S17 i S19 w woj. lubelskim. Może to spowodować zatory, z którymi kierowcy powinni się liczyć. Transport z maszyną TBM będzie przemieszczał się z prędkością do 20-30 km/h, natomiast na obiektach mostowych będzie to 10 km/h. Należy pamiętać o braku możliwości wyprzedzenia konwoju. Kierowcom zaleca się korzystanie z tras alternatywnych.
Ponadto w czasie przejazdu konwoju przez węzły drogowe ruch na włączeniach do S17 i S19 będzie wstrzymany.

Konwój posiada specjalistyczne zabezpieczenia takie jak tablice VMS (znaki zmiennej treści), mobilne poduszki zderzeniowe za kolumną. Oprócz tego nad transportem czuwają piloci kierujący ruchem oraz obstawa Policji.

GDDKiA zwraca uwagę na fakt, że jest to największy ładunek jaki do tej pory był transportowany po polskich drogach. Z tego powodu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o szczególną ostrożność i stosowanie się do znaków oraz chwilowo zmienionej organizacji ruchu.

źródło: GDDKiA

 

Rozliczanie Czasu Pracy
Rozliczanie Czasu Pracy
image-slider-with-thumbnail3.jpeg
image-slider-with-thumbnail4.jpeg
zapraszamy do naszego
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Transportu Drogowego

"OSPTD Transportowcy PL"

gdzie posiadamy wiele udogodnień i rozwiązań
dla firm transportowych
image-slider-with-thumbnail5.jpeg
Jako
OSPTD Transportowcy PL

jesteśmy również na Facebook'u
image-slider-with-thumbnail2.jpeg
image-slider-with-thumbnail3.jpeg
image-slider-with-thumbnail4.jpeg
image-slider-with-thumbnail5.jpeg
image-slider-with-thumbnail6.jpeg
previous arrow
next arrow
Legaltruck logo

Kancelaria Transportowa

NIP: 993-067-24-48

KRS: 0000788451

Kontakt

kancelaria@kt-legaltruck.pl
tel.: +48 534 455 155

Ważne linki