5 grudnia bez prawa jazdy - Kancelaria Transportowa LegalTruck

5 grudnia bez prawa jazdy

5 grudnia bez prawa jazdy,

to ważna data dla wszystkich obywateli RP, którzy są również kierowcami. Tego dnia znika obowiązek posiadania przy sobie dokumentu potwierdzającego umiejętności do prowadzenia pojazdów mechanicznych – prawa jazdy.

5 grudnia bez prawa jazdy

Policja, przy kontroli będzie korzystała z systemu CEK, czyli Centralnej Ewidencji Kierowców, gdzie tym razem już bez kontaktu z dyspozytorem jest w stanie uzyskać wszystkie potrzebne informacje o kierowcy, ale również o mandatach jakie dostał wcześniej,  w czasie kontroli.

Dużo jest pytań związanych z aplikacją mObywatel – wyjaśniając, nie ma obowiązku posiadania owej aplikacji ale Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że od 5 grudnia będzie można do 5 grudnia bez prawa jazdyaplikacji dodać również mPrawoJazdy, co na pewno jest krokiem w dobrym kierunku ale nie jest obowiązkiem. Reasumując, za brak dokumentu jakim jest prawo jazdy i aplikacji mObywatel nie zostaniemy ukarani mandatem.

Trzeba jednak pamiętać, że za brak uprawnień lub cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi mandat zostanie nałożony.

Legaltruck logo

Kancelaria Transportowa

NIP: 993-067-24-48

KRS: 0000788451

Kontakt

kancelaria@kt-legaltruck.pl
tel.: +48 534 455 155

Ważne linki